Вітамін Е потрапив в список засобів, зайвих з точки зору запобігання раку і хвороб серця. У цьому списку, створеному групою незалежних американських експертів, вже є бета -каротин, передає AFP. Отже, вітамін Е не допомагає, а бета-каротин здатний навіть нашкодити, збільшивши ймовірність раку легенів у людей, які вже перебувають у групі підвищеного ризику.

Вчені доводять: вітаміни все таки не покращують стан здоровя

Незважаючи на попередження щодо неперевірених ефектів вітамінів, люди продовжують їх купувати. Приблизно 50 % дорослих американців, наприклад, п’ють мінімум одну вітамінну добавку, а третина приймає мультивітаміні добавки регулярно. Нові попередження з приводу вітаміну Е відносяться до здорових людей.

Деяким групам осіб досі показаний прийом вітамінів. Вагітним – комплекси з фолієвою кислотою, а літнім людям – вітамін D, якщо стан кісток залишає бажати кращого. Тим часом, експерти закликають не приймати гори таблеток, а робити акцент на корисні продукти в раціоні – овочі, фрукти, цільнозернові продукти, молочні з низьким вмістом жиру і морепродукти.

Канадські вчені з'ясували, що вміння дитини говорити неправду свідчить про його високий розумовому розвитку. Чим раніше він починає брехати, тим успішніше виростає.

Дослідники з університету Торонто пояснюють, що брехня вимагає розумових зусиль і складних розумових процесів. Коли дитина починає брехати, це означає, що він перейшов на новий етап розумового розвитку. Ті, хто брешуть більше, мають краще когнітивний розвиток, стверджують фахівці.

Згідно з даними дослідників, майже всі діти і підлітки 2-17 років брешуть. Після 17 років «показник брехні» у людини знижується.

У німецьких школах відмовилися від чистописання. Тут більше не прагнуть домогтися від учнів гарних літер, почерк виявився абсолютно неважливим в епоху Facebook і Twitter. Нерозбірливий почерк - ознака геніальності. Ця поширена думка, судячи з усього, стала девізом у кількох школах Німеччини. Там вирішили скасувати знамениті прописи - предмет, знайомий першокласникові з будь-якої країни. Хто навчився, пише прописом. Але якщо важко, то можна друкованими літерами. Класна керівниця 2-го «А» називає це зміною навчального плану. Проте для багатьох німецьких філологів йдеться про набагато більше. Деякі з них вважають, що це – крок до прірви й безкультур’я. Найбільший океан на Землі — Тихий — 179,7 мільйона квадратних кілометрів.

Найбільше море нашої планети — Коралове, що розташоване на північний схід від Австралії. Його поверхня майже така, як пів-Європи,— 4,8 мільйона квадратних кілометрів.

Найбільше озеро в світі — Каспійське море — 371,8 тисячі квадратних кілометрів.

Найжаркіші місця на Землі:

Каліфорнія, Сахара, Аравія, Іран, Середня Азія. У долині Смерті (США, Каліфорнія) 10 липня 1913 року температура була плюс 56,7 градуса, а в Тріполі (Північна Африка) 13 вересня 1922 року було плюс 58 градусів.

Найхолодніші місця на Землі:

Гренландія, північний схід Азії та Антарктида. Середня температура січня у Верхоянську (Східний Сибір) — 55,5 градуса морозу. 1892 року тут був мороз 69,8 градуса. 1958 року в Антарктиді було — 88,3 градуса.

Найсильніша на Землі істота

Ні, це не лев, і не тигр, і не слон, а жук-гнойовик скарабей. Ця комаха підіймає й переносить на своїй спині вантаж, який у 850 разів перевищує масу її тіла.

Хто живе найдовше?

Дощовий черв'як живе до 10 років, заєць також — до 10, жаба — до 5, річковий рак — до 20 років.

Мавпи, кити, тигри, ведмеді — до 40—45 років.

А папуга може прожити до 140 років. Черепахи та крокодили можуть прожити 300 років.

Серед свійських тварин рекордсмен — осел. Він доживає до 50 років. Коні й верблюди живуть до 30 років, корова — до 25, свиня — до 20 років. А собаки та кішки — 15—20 років.

Найкоротша тривалість життя

У дорослу комаху тля розвивається з яйця за 6 днів і живе ще 4—5 днів. Ще менше живуть поденки. Більшість із них, вибравшись із води, через день помирають.

Найзубатіша істота на світі — це слимак, він має 14 175 зубів.

Найвища у світі трава — бамбук, велетенська деревовидна рослина з могутнім багаторічним стеблом-соломиною. Буває, що висота його досягає понад ЗО м, а товщина стебла — 30 см у діаметрі. Найрекорднішим виявилося стебло бамбука, зрубаного в Індії 1904 року. Воно було завдовжки 37 метрів! За добу бамбук може вирости на 50—60 см.

Найтовстіше дерево в світі — баобаб. При порівняно невеликій висоті (10—12, рідше 20—25 м) стовбур баобаба буває в діаметрі 4— 10 метрів. А найбільший екземпляр мав у обхваті аж 54,5 метра!

Найбільшим у світі є листя бразільської пальми. 12 метрів досягає його ширина і 22 довжина.

Найшвидше за будь-яку рослину виростає бамбук. Його паростки можуть витягатися на два метри за добу.

Найбільша риба на Землі — гігантська акула. Вона водиться в північних районах Атлантики, має до 30метрів у довжину і важить до 30 тонн.

Найшвидше за усіх мешканців підводного царства може плисти риба-меч. Вона долає близько 100 кілометрів за годину.

Найбільші метелики водяться на східному узбережжі острова Мадагаскару (Африка). їхній розмір дорівнює чималому птахові.

Найменші кущі ростуть в тундрі Гренландії, їхня висота не перевищує 5 сантиметрів. Це — карликова верба.

Найглибше коріння у акації, що росте в Південно-Західній Африці Воно сягає 88 метрів.

Найдовше слово лінгвісти відшукали в одному з творів давньогрецького письменника Арістофана. В ньому 184 літери.

Одна з найяскравіших зірок розташована в сузір’ї Золотої Риби. Вона в мільйон разів яскравіша за Сонце, але знаходиться далеко від нас, її майже не видно неозброєним оком.

Найсамотніше дерево на світі — пальма, що росте в оазисі Торер в Сахарі. Найближче до неї дерево знаходиться на відстані 1000 кілометрів.

Найпершими в Україні розквітають у природних умовах проліски з сімейства амаралісових. Вісниками весни називають ці дивовижні квіти. Вони квітнуть навіть при нульовій температурі! Виявляється, що в цей час температура всередині квітки - близько восьми градусів тепла! Вона влаштована так, що її чашечка, немов маленьке дзеркальце, вбирає сонячне проміння. Не страшні проліску нічні приморозки: він здатен витримати й десятиградусний морозець!

Найкрупнішим пернатим птахом у Європі й Україні вважається лебідь-шипун. Довжиною тіла він сягає 180 см, а важить такий птах від 8 до 13 кілограмів. Деякі особини бувають і по вісімнадцять кілограмів. У Польщі, пригадують, жив колись лебідь-самець вагою 22,5 кг. Він був такий важкий, що навіть не міг злетіти!

Найбільшою змією фауни України є полоз жовтобрюхий, довжина якого сягає 2 м. Це також найпотаємніша і найагресивніша змія, хоч і зовсім не отруйна. Захищаючись, вона сичить і кидається передньою частиною тіла на віддаль до 1 м, при цьому встромляє свої гострі й численні зуби в руку або обличчя переслідувача. Зустрічається рідко і лише у степовій зоні України, населяючи берегові кручі. Не раз спостерігали полозів, які полювали на птахів у кронах дерев, хоч їхня основна здобич — гризуни.

Найбільша боброва«хатка»в Україні була виявлена в осушеній заплаві річки Здвиж (правій притоці річки Тетерів). Покинута бобрами кілька років тому, вона була довжиною чотирнадцять, шириною — дванадцять, а висотою — два з половиною метра. Всього будівельного матеріалу, що його зібрали на будівництво своєї «хатки» бобри, було не менше 40-50 тонн, тоді як звичайні розміри бобрових загат приблизно вдвічі менші.

Найбільшим звіром фауни України є зубр, жива маса якого може перевищувати 1 тонну. Висота в холці самця досягає 2-3 м, а тривалість життя, як достовірно встановлено, до 27 років.

Найбільшим морським ссавцем, який мешкає біля берегів України, є дельфін — чорноморська афаліна. Завдовжки він буває більше 3 м. Середня маса — 119 кг, інколи — до 150 кг. Живуть афаліни невеликими групами і ведуть нічний спосіб життя, а живляться переважно рибою.

Найменше дерево в Україні — верба туполиста. В Карпатах на горі Близниця подибуються карликові кущики такої вербички висотою всього 12—15 сантиметрів.


Кiлькiсть переглядiв: 635

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.